PLANTACJA

Naszą plantację prowadzimy rodzinnie od wielu lat. Pierwsze nasadzenia powstały w 2000 roku, a obszar uprawy borówki amerykańskiej był sukcesywnie powiększamy. Plantacja znajduje się na skraju doliny Warty, na pograniczu Krajobrazowego Parku Dorzecza Warty i Widawki. Powierzchnia upraw wynosi obecnie 9 ha, w tym 1,5 ha zajmują uprawy pod tunelami. Uprawa pod tunelami umożliwia nam zbiór owoców w pierwszej połowie czerwca. Nasze długoletnie doświadczenie pozwala nam na sukcesywne ulepszanie i unowocześnienie uprawy borówki wysokiej.

Znaczną część powierzchni upraw zajmuje odmiana Bluecrop, charakteryzująca się dużymi, równomiernymi owocami. Jest to odmiana bardzo dobrze znana i lubiana w Polsce. Pozostałą powierzchnię upraw zajmują odmiany wczesne i późne. Kwiaty borówki na naszej plantacji zapylane są przez pszczoły z przydomowej pasieki. W uprawie borówki stawiamy przede wszystkim na jakość i zadowolenie klientów.

OFERTA

Oferujemy w sprzedaży świeże owoce odmian wcześnie dojrzewających: Earlyblue, Duke, Chanticlear i Patriot, odmiany średniego okresu: Bluecrop, Dreaper, Meader odmiany późne Nelson i Liberty.

W uprawie tunelowej na tzw. zbiór przyspieszony uprawiamy odmiany Duke i Dreaper.

Sposób pakowania oraz dostawy uzgadniamy indywidualnie z klientem. Owoce pakujemy w punetki 125, 150, 250, 300, 500g.

Opakowania zbiorcze kartonowe 40×60 i 40×30. Owoce luzem sprzedajemy w łubiankach i skrzynkach pieczarkowych.

CERTYFIKAT

Naszym priorytetem jest zachowanie najwyższej jakości zebranych owoców i odpowiednie ich przechowywanie. Umożliwia nam to wieloletnie doświadczenie i wiedza. W naszym gospodarstwie kładziemy nacisk na zbiór owoców o odpowiedniej dojrzałości zbiorczej tak aby w odpowiednim czasie posiadał dojrzałość konsumencką.

Od wielu lat przyznawany jest nam CERTYFIKAT GLOBALGAP który jest znany i rozpoznawalny na całym świecie. Przyznawany jest on wyłącznie gospodarstwom które spełniają najwyższe standardy produkcji rolnej.

Jednostką certyfikującą jest TÜV Reinland.

KONTAKT

Plantacja Nad Wartą M.A.Tazbir. – Borówka Amerykańska – Producent

Strobin 492,
98-313 Strobin (woj. łódzkie)
NIP: 769-199-04-79

Telefon: +48 601 074 258; +48 722 306 070
E-mail: biuro@borowka.eu

Jedna odpowiedź do “”

Możliwość komentowania jest wyłączona.